fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Sasin: To historyczne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości

Jacek Sasin
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Traktujemy ten wynik jako dowód słuszności polityki, którą PiS prowadzi od trzech i pół roku, decyzji, które podjęliśmy w interesie obywateli - powiedział Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, komentując wyniki wyborów do europarlamentu.

Według cząstkowych wyników wyborów, pochodzących z 95,9 proc. obwodowych komisji wyborczych, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało poparcie 46,01 proc. głosujących, dystansując Koalicję Europejską (37,87 proc.). W podziale mandatów będzie uczestniczyć także Wiosna Roberta Biedronia (6,02 proc.)

Śledź naszą relację na żywo

- To historyczne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości - ocenił Jacek Sasin w radiowej Jedynce. - Po pierwsze, PiS jeszcze nigdy nie wygrało wyborów do europarlamentu. Nawet te poprzednie wybory, które zapowiadały nasz wielki sukces w wyborach parlamentarnych, o włos, bo o 0,5%, ale jednak przegraliśmy wówczas z PO. Dzisiaj jest rzeczywiście sukces i to sukces w wielkim wymiarze. Jeszcze nigdy żadna partia nie miała tak wysokiego poparcia w wyborach do PE. Nigdy nie było tak dużej frekwencji - wyliczał Sasin.

- Traktujemy ten wynik również jako dowód słuszności polityki, którą PiS prowadzi od trzech i pół roku, decyzji, które podjęliśmy w interesie obywateli - dodał.

- Przede wszystkim mam na myśli wielkie programy społeczne, które budują w Polsce pewien europejski standard polityki społecznej. Dopiero w ostatnich trzech latach Polska w całości wchodzi do Europy, nie tylko wybrani, nie tylko ci, którzy odczuwali efekty wzrostu gospodarczego - mówił szef Komitetu Stałego.

Sasin zapowiedział, że w związku z uzyskaniem mandatu europosła przez kilku ministrów, rekonstrukcja rządu nastąpi "pewnie wkrótce". - Choć wyniki jeszcze nieostateczne, ale można powiedzieć, że część ministrów, co najmniej 3 i  jeden wicepremier, zostało eurodeputowanymi. W związku z tym zmiana będzie zmianą konieczną. Odpowiednią decyzję premier podejmie, kiedy uzna, że to już jest ten moment. To musi chyba dosyć szybko nastąpić, w związku z przepisami o niełączeniu mandatów – tłumaczył.

Źródło: rp.pl/ PR1, 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA