fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke: Polacy wróciliby z Wysp. I milion Brytyjczyków

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu na Facebooku pisze, że "w ogóle nie zachęcałby Polaków z Wielkiej Brytanii do powrotu do kraju". Zamiast tego - jak pisze - "wprowadziłby normalność".

Normalność - jak pisze Korwin-Mikke (to fragment wywiadu jakiego udzielił pismu "Polish Express" - to "obniżenie podatku VAT oraz likwidacja PIT-u i CIT-u".

"Nie tylko wróciłaby ogromna większość Polaków - ale jeszcze i z milion Brytoli: oni też umieją liczyć!" - przekonuje lider partii Wolność.

W wywiadzie, który przywołuje Korwin-Mikke, jest on również pytany o "formy integracji europejskiej, jakie dopuszcza". - Jakiej "integracji"? Schengen, bezcłowy obszar gospodarczy - i po co cokolwiek integrować? - odpowiada polityk.

Korwin-Mikke mówi też, że "Brexit był wspierany przez twarde jądro UE, któremu Zjednoczone Królestwo stale wkładało kij w szprychy". - To oni specjalnie przed referendum w Wielkiej Brytanii ogłosili, że planują wprowadzić Turcję do UE. Dzięki temu Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii. Mam nadzieje, że teraz będą chcieli się pozbyć Polski i Węgier - podkreśla.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA