fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke: Posłowie w ogóle nie powinni dostawać diet

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Jeśli poseł jest biedny, to potem daje się przekupić lub po prostu kradnie" - pisze na swoim profilu na Facebooku Janusz Korwin-Mikke. Lider Wolności przekonuje, że parlamentarzyści w ogóle nie powinni otrzymywać wynagrodzenia.

Zapowiedzianą przez PiS obniżkę wynagrodzeń parlamentarzystów o 20 proc. Korwin-Mikke nazywa "demagogiczną".

"Ja uważam, że politycy w ogóle nie powinni otrzymywać diet. Dzięki temu polityką zajmowaliby się tylko ludzie zamożni. Jeśli poseł jest biedny, to potem daje się przekupić lub po prostu kradnie" - wyjaśnia polityk.

Korwin-Mikke zarzuca PiS-owi, że ten "przekupuje ludzi". Wymienia w tym kontekście programy 500plus i Mieszkanie Plus. "Ja niczego ludziom nie dam, ale też i niczego nie zabiorę!" - zapewnia.

W innym wpisie, będącym komentarzem do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił o dodatkowych 30 mld złotych w budżecie pochodzących m.in. z uszczelnienia systemu ściągania VAT-u, Korwin-Mikke pyta "dlaczego PiS po prostu nie obniży podatków?".

"Ponieważ niestety - powiedzmy to jasno: pieniądze, które PiS rozdaje na lewo i prawo ludzie zobaczą - a polepszenie życia tylko mogliby odczuć - w dodatku nie zdając sobie sprawy, że był to skutek obniżki podatków" - odpowiada.

Korwin-Mikke przypomina też słowa byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher: "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA