Raport NIK o szkoleniu w armii: Brak amunicji i instruktorów

Brakuje symulatorów, ślepej amunicji, instruktorów, programy są przestarzałe, a nauka w ośrodkach szkolnictwa wojskowego to niekiedy fikcja – alarmuje NIK.

Aktualizacja: 14.05.2020 09:48 Publikacja: 13.05.2020 19:30

Szkolenie żołnierzy odbywa się na starym sprzęcie – uważa NIK

Szkolenie żołnierzy odbywa się na starym sprzęcie – uważa NIK

Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski

Raport Najwyższej Izby Kontroli o szkoleniu podoficerów i szeregowych w jednostkach szkolnictwa wojskowego jest druzgocący dla resortu obrony narodowej. Opisuje absurdy i braki w wyposażeniu.

MON nie daje nadziei na radykalną poprawę sytuacji. Wiceminister ON Sebastian Chwałek w odpowiedzi na wnioski pokontrolne NIK przyznaje, że nie można spodziewać się „dokompletowania jednostek szkolnictwa wojskowego (JSW) w brakujący sprzęt wojskowy".

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wojsko
Rafał Trzaskowski w wojsku to była ustawka? Jest odpowiedź MON
Wojsko
Marek Kozubal: Jak tworzyć służbę Ojczyźnie?
Wojsko
Szymon Hołownia: Co najmniej 3 proc. PKB na obronność
Wojsko
Polska przygotowuje się do interwencji na Ukrainie? Jest komunikat wojska
Wojsko
Więzienna strzelnica do naprawy po ćwiczeniach WOT
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem