Reklama

Samolot AWACS nad Polską. Uczestniczy w ćwiczeniach

AWACS, samolot wczesnego ostrzegania i nadzoru radiolokacyjnego, pojawił się nad Krakowem i Warszawą. Maszyna nadzoruje amerykańsko-polskie ćwiczenia „Aviation Detachment Rotation 20-4”.

Publikacja: 22.08.2020 14:15

Samolot AWACS nad Polską. Uczestniczy w ćwiczeniach

Foto: NATO

amk

Zgodnie z komunikatem NATO maszyna stacjonuje od 21 sierpnia i przez najbliższy tydzień będzie uczestniczyć w ćwiczeniach lotniczych „Aviation Detachment Rotation 20-4”. 

Ćwiczenia te są elementem długofalowego działania zaplanowanego po aneksji ukraińskiego Krymu przez Rosję w 2014 roku. Zadaniem tych manewrów jest „zapewnienie wschodnich członków Sojuszu o zaangażowaniu i solidarności NATO, a także powstrzymanie ewentualnej agresji na członków NATO”.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Wojsko
Polityczna burza po doniesieniach „Rz” o rakiecie w Wyrykach. „To ucieszy Putina”
Wojsko
Co spadło na dom w Wyrykach? Kosiniak-Kamysz: Dron odpowiedzialny. Szef Sztabu Generalnego: Tylko hipotezy
Wojsko
Polska rakieta uderzyła w dom na Lubelszczyźnie
Wojsko
Tomasz Szatkowski: Reakcja na rosyjskie ataki nie powinna być tylko defensywna
Reklama
Reklama