fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Asad: Inwazja Turcji? Użyjemy wszelkich legalnych środków

AFP
Prezydent Syrii Baszar el-Asad zapowiedział, że jego kraj "zareaguje na agresję ze strony reżimu Erdogana wszelkimi dostępnymi legalnymi środkami".

Syryjski prezydent spotkał się z Falehem al-Fayyadem, irackim doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego. Rozmowa dotyczyła sytuacji w regionie. W spotkaniu uczestniczył także ambasador Syrii w Iraku Sattam al-Dandah.

Zdaniem Asada działania prezydent Erdogana są jawną agresją, na którą jego kraj "zareaguje na całym obszarze Syrii za pomocą wszelkich dostępnych legalnych środków".

- Ambicje zagraniczne w naszym regionie nie ustały na przestrzeni dziejów, a turecka agresja prowadzona przez reżim Erdogana w naszym kraju mieści się obecnie w ramach tych ambicji - ocenił prezydent Syrii.

Al-Fayyad zapewnił prezydenta Syrii, że oba państwa kontynuują współpracę na różnych szczeblach, aby zapewnić bezpieczeństwo i pokój w obu krajach.

Turecka ofensywa "Źródło pokoju", rozpoczęta przed tygodniem, jest wymierzona w Kurdów z Powszechnych Jednostek Ochrony (YPG) stanowiących trzon SDF - sił, które były sojusznikiem USA w walce z Daesh w północno-wschodniej Syrii.

Celem ofensywy jest utworzenie szerokiej na 30 km "strefy bezpieczeństwa" na pograniczu Turcji i Syrii, do której mają następnie wrócić uchodźcy z Syrii przebywający obecnie w Turcji.

Źródło: Tasnim
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA