fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiosna

"Kluczowe decyzje podejmowane są na randkach Biedronia". Działacz odchodzi z Wiosny

Wiosna / materiały prasowe
- Moja przygoda z Wiosną kończy się - ogłosił Michał Syska, były doradca Roberta Biedronia. Oświadczył, że w partii Wiosna brak demokratycznych struktur, a kluczowe decyzje podejmowane są na randkach lidera partii i jego partnera.

Krzysztof Śmiszek potwierdził w Radiu Wrocław, że będzie "jedynką" na liście Lewicy w okręgu wrocławskim.

"Partner Roberta Biedronia za pośrednictwem mediów poinformował dziś opinię publiczną (w tym działaczy Wiosny), że to on będzie otwierał listę wyborczą lewicy we Wrocławiu" - oświadczył na Facebooku Michał Syska, w reakcji na deklarację Śmiszka.

"W związku z brakiem demokratycznych struktur w Wiośnie, kluczowe decyzje podejmowane są na randkach lidera tej partii i jego partnera, a aktywiści o kolejnych woltach dowiadują się z mediów" - dodał.

Michał Syska napisał, że od początku swej aktywności w Wiośnie był zapewniany przez Biedronia, że to on dostanie pierwsze miejsce na liście wyborczej w okręgu wrocławskim.

"O tym samym zapewniał mnie jego partner, gdy zabiegał o moją obecność na liście do PE, której był jedynką" - stwierdził działacz. Zaznaczył, że o tym, że jest inaczej, dowiedział się w środę z mediów. "I o to mam największy żal: o żenujący styl. O brak choćby telefonu lub smsa" - napisał. Syska oświadczył, że jego "przygoda z Wiosną" się kończy.

Europoseł i lider Wiosny Robert Biedroń ogłosił w poniedziałek, że nie wystartuje w wyborach do Sejmu, lecz stanie na czele sztabu wyborczego Lewicy - bloku tworzonego przez SLD, Wiosnę i Razem.

Dowiedz się więcej: Oficjalnie: Biedroń nie wystartuje w wyborach do Sejmu

Biedroń, który otwierał listę Wiosny w Warszawie w wyborach do Parlamentu Europejskiego (zdobył jeden z trzech mandatów dla Wiosny, która osiągnęła wynik 6,06 proc.) przed wyborami do PE deklarował, że zrzeknie się mandatu eurodeputowanego i wystartuje w wyborach do Sejmu.

Przeczytaj: Biedroń: Wystartuję do Parlamentu Europejskiego i prawdopodobnie nie przyjmę mandatu

Po wyborach Biedroń nie składał już takich deklaracji. Na pytania dziennikarzy, czy zrezygnuje z mandatu eurodeputowanego odpowiadał, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Biedroń jest założycielem Wiosny, partii powstałej na początku 2019 roku. Wcześniej był prezydentem Słupska, posłem Ruchu Palikota oraz działaczem SdRP i SLD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA