fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Zbiórka dla zabitego tramwajarza

materiały prasowe
Nie żyje pracownik Tramwajów Warszawskich, zaatakowany nożem na Krakowskim Przedmieściu w stolicy. Trwa zbiórka pieniędzy dla jego najbliższych.

- Odszedł od nas Paweł, 37-letni wartościowy, pogodny i dobry człowiek. Odszedł w okolicznościach bardzo tragicznych - poinformowała „Tour de Fundacja - Akcja Charytatywna", która prowadzi zbiórkę na jednym z portali.

Mężczyzna został zaatakowany 10 lutego Na Krakowskim Przedmieściu. Tam w drogę weszły sobie dwie grupy wracające z wieczornych spotkań.

Między 26-latkiem, a 37-latkiem z mijających się grup doszło do krótkiej wymiany słów, która chwilę później przerodziła się w awanturę i szarpaninę.

Koledzy próbowali rozdzielić mężczyzn, ale 26-latek zdążył wyjąć nóż i trzykrotnie ugodził starszego od siebie mężczyznę w okolicę brzucha i klatki piersiowej.

Ranny pracownik Tramwajów Warszawskich w stanie ciężkim trafił do szpitala. Był nieprzytomny. Trwała walka o jego życie. Jego firma prosiła o oddawanie krwi dla mężczyzny.

Policjanci zatrzymali 26-letniego Adriana Cz., a prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Napastnik tłumaczył się, że nie pamięta całego zajścia, bo był pijany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

- Paweł pozostawił wspaniałą kochającą żonę oraz trójkę małych dzieci (w wieku 11 , 3 lata oraz 18 miesięcy). Pogrążeni są oni w ogromnym i niewyobrażalnym bólu! Trójka dzieci nie doczeka się na powrót Taty – napisała Fundacja.

Apeluje o wsparcie dla rodziny nieżyjącego mężczyzny. - Pomóżcie nam zadbać o nich. Nie zostawimy ich. Nie możemy. W imię solidarności z Nimi - napisano na jednym z portali crowdfundingowych.

Fundacja chce uzbierać 250 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać ponad 18 tys. zł. - Jeżeli możecie, czujecie taką potrzebę wesprzyjcie tę zrzutkę. Jest ona naszym sprzeciwem przeciwko „codziennym" zabójcom chodzącym po naszych ulicach, atakującym oraz zabierającym nam tych, których tak bardzo kochamy i potrzebujemy w codziennym życiu. Prosimy nie bądź obojętny – kończy Fundacja. Zebrane środki zostaną przekazane wdowie po Pawle.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA