fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Trzaskowski: Planuję ubiegać się o reelekcję w Warszawie

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Jestem prezydentem miasta stołecznego i tak - planuję ubieganie się o reelekcję - powiedział na antenie TOK FM Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zastrzegł jednak, że "do tego czasu (wyborów samorządowych - red.) sytuacja polityczna może się zmienić".

Trzaskowski podkreślił,że "życie polityczne nauczyło go", aby "nie podejmować takich decyzji w sposób definitywny kilka lat wcześniej, bo wszystko może się zmienić".

Jednocześnie prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO dodał, że "ma nadzieje, iż będzie mu dane ubiegać się o kolejną kadencję" na stanowisku prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski jest obecnie zaangażowany w budowę ruchu Wspólna Polska - ruchu społecznego, którego celem ma być aktywizowanie osób dotychczas niezaangażowanych w życie społeczne, które nie chcą się wiązać z partiami politycznymi.

W sierpniu Trzaskowski organizuje spotkanie młodych pod nazwą "Campus Polska".

W momencie, gdy pojawiły się sygnały, iż Borys Budka zrezygnuje ze stanowiska przewodniczącego PO, Trzaskowski zasygnalizował, że może ubiegać się o przewodzenie partii. Ostatecznie jednak Trzaskowski nie rywalizował z Donaldem Tuskiem, który został p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej po ustąpieniu Budki.

Wcześniej Trzaskowski spotkał się z Tuskiem dwa razy - raz w towarzystwie Budki, raz w czasie rozmowy w cztery oczy.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA