fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Trzaskowski chce podnieść opłaty za parkowanie w Warszawie

stock.adobe.com
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO) zapowiedział podniesienie opłat za parkowanie w stolicy, szczególnie w Śródmieściu, podniesienie kar za niepłacenie za postój oraz objęcie strefą płatnego parkowania kolejnych ponad 40 tysięcy miejsc postojowych. Podwyżki opłat wyniosą od 28 do 67 proc.

Plany podniesienia opłat za parkowanie Rafał Trzaskowski ogłosił na konferencji prasowej dotyczącej polityki klimatycznej Warszawy. Według propozycji zmian, w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego pierwsza godzina miałaby kosztować 3,9 zł (obecnie 3 zł), druga - 4,6 zł (zamiast 3,6 zł), trzecia - 5,5 zł (obecnie 4,2 zł), a czwarta i każda kolejna - 3,9 zł (zamiast 3 zł).

Oznacza to, że podwyżka w przypadku drugiej godziny postoju wyniosłaby 28 proc., w przypadku trzeciej - 31 proc., a w przypadku pozostałych - 30 proc.

Kierowany przez Trzaskowskiego ratusz chciałby też w 2020 roku ze strefy płatnego parkowania wydzielić część śródmiejską, w której opłaty za parking obowiązywałyby także w weekendy. Pierwsza godzina postoju kosztowałaby na terenie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania 4,9 zł (wzrost o 63 proc.), a trzecia - 7 zł (wzrost o 67 proc.).

Władze Warszawy chcą też o ponad 40 tys. miejsc postojowych rozszerzyć obszar, na którym parkowanie byłoby płatne. Parkomaty mogą pojawić się na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Woli, Bielanach i Żoliborzu oraz w kolejnych rejonach Śródmieścia, Mokotowa i Ochoty.

Kary za nieuiszczenie opłaty za parkowanie miałyby wzrosnąć do 250 zł (170 zł w przypadku uregulowania należności w ciągu siedmiu dni od wezwania, 100 zł przy pierwszym naruszeniu przepisów).

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA