Warszawa

Biedroń: Nie zamierzam kandydować na prezydenta Warszawy

Fotorzepa/ Piotr Wittman
- Ja już złożyłem deklarację kilka miesięcy temu w tej sprawie i się nie wycofuję. Zamierzam kandydować na prezydenta Słupska ponownie - powiedział Robert Biedroń, dementując informacje o możliwym starcie w wyborach w Warszawie.

- Potrzebuje pani mojej zdecydowanej deklaracji? Ja mogę ją złożyć, choć przecież wielokrotnie składałem tę deklarację. Nie zamierzam kandydować na prezydenta Warszawy - mówił Biedroń w Radiu Gdańsk w rozmowie z Agnieszką Michajłow.

- Te wszystkie spekulacje są tworzone wokół sondaży. Media mając jakieś sondaże nie pytają przed sondażem, czy ktoś chce kandydować, czy nie. Po prostu robią sondaż i coś sprawdzają. I w Warszawie zapytano o to, czy miałbym szanse rywalizować na prezydenta Warszawy. I tak się stało, i wokół tego zrobiła się wielka afera. Po raz kolejny powtarzam: nie zamierzam kandydować na prezydenta Warszawy - mówił prezydent Słupska.

Przeczytaj » Robert Biedroń faworytem w Słupsku

Według sondażu, który dla Wirtualnej Polski przeprowadziła w marcu Robert Biedroń zająłby trzecie miejsce w warszawskich wyborach. "Gdyby był wspólnym kandydatem lewicy i otrzymał wsparcie Ryszarda Kalisza i Adriana Zandberga, miałby dokładnie takie samo poparcie co Patryk Jaki i drugie miejsce" - podkreślała WP.

- Ja już złożyłem deklarację kilka miesięcy temu w tej sprawie i się nie wycofuję. Zamierzam kandydować na prezydenta Słupska ponownie i zobaczymy. Mój los w rękach mieszkańców - powiedział Biedroń, który jednak jeszcze niedawno mówił "Docierają do mnie sygnały, że gdybym wystartował (w stolicy – przyp. red.), to mam szansę na dobry wynik. Deklaruję, że dziś nie mam planów dotyczących startu w Warszawie. Kto wie, co będzie jutro".

W sondażu SW Research dla rp.pl ankietowani byli podzieleni w kwestii tego, czy Biedroń powinien ubiegać się o stanowisko prezydenta Warszawy. Co trzeci respondent był na początku marca na "tak", ale taki sam odsetek nie popiera tego pomysłu oraz nie ma zdania w tej kwestii.

Dowiedz się więcej » Sondaż: Kto chce Biedronia jako prezydenta Warszawy?

Pytany o plany na ewentualną drugą kadencję w Słupsku, Biedroń w Radiu Gdańsk stwierdził, że nie będzie "uprzedzał pomysłu na kontynuację polityki w mieście". - Ale dzisiaj warto powiedzieć, że każdego dnia mojej prezydentury w Słupsku zadłużenie miasta spada o 61 tys. zł. Każdego dnia! Budżet miasta jest większy o 100 mln zł, pozyskaliśmy rekordową liczbę środków unijnych... Są realne zmiany, jeśli chodzi o sytuację finansową, rozwój naszego miasta, w porównaniu rok do roku - mówił były poseł Ruchu Palikota.

W środę również marszałek Senatu Stanisław Karczewski ogłosił, że nie będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Warszawy.

Czytaj dalej » Karczewski: Nie będę kandydował na prezydenta Warszawy

Źródło: rp.pl/ Radio Gdańsk

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL