fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WOŚP

O. Gużyński: Dbajmy o WOŚP i nie pchajmy do tego polityki

YouTube
- Jesteśmy niestety w takiej sytuacji, że prawdopodobnie nawet poranna kawa ulega politycznej interpretacji - mówił w TOK FM dominikanin o. Paweł Gużyński.

Ojciec Paweł Gużyński krytykował w TOK FM duchownych, którzy nawołują do ignorowania Orkiestry i potępiają składanie dla niej datków.

 - Jeśli WOŚP tworzy bardzo szeroką platformę dla każdego gestu dobra, to jest to potencjał, który należy szanować i którym trzeba się cieszyć - mówił zakonnik. - A nie człowiekowi, który wykonał prosty gest dobra mówić, że jego życie pod tym czy tamtym względem odstaje od Ewangelii, w związku z tym, jego grosik wrzucony do puszki jest parszywy. To nonsens.

O. Gużyński nie ma wątpliwości, że przesłanie WOŚP jest zgodne z duchem Ewangelii, a jej krytykom wytknął, że taką sama inicjatywę, na czele której stałby biskup, a nazywałaby się ona Wielka Katolicka Orkiestra Świątecznej Pomocy, uznaliby za godną pochwały.

Według zakonnika krytyka, jaka spływa na WOŚP Jurka Owsiaka jest znakomitym odzwierciedleniem jednej z największych bolączek współczesnej Polski - rozpolitykowanie.

- Jesteśmy niestety w takiej sytuacji, że prawdopodobnie nawet poranna kawa ulega politycznej interpretacji. Jesteśmy zarażeni tym, że każdą rzecz traktujemy "partyjnie" i to jest fatalne - mówił o. Gużyński. Tymczasem, jego zdaniem, takie akcje jak WOŚP budują coś, czego w Polsce bardzo brak - "pozytywne mikropołączenia społeczne".

- Dlatego dbajmy o tę roślinkę pt WOŚP i nie pchajmy do tego polityki - mówił Paweł Gużyński.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA