fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 27. Już ponad 37 mln zł

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
"Pomaganie jest dziecinne proste" - pod takim hasłem w całej Polsce, a także poza jej granicami odbywa się 13 stycznia 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Twitterze fundacja WOŚP apeluje o "uśmiech zamiast hejtu".

Zebrane w czasie tegorocznego finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla pięćdziesięciu specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Łącznie w zbiórce ma uczestniczyć 120 tys. wolontariuszy w 1700 sztabach (w Polsce i za granicą).

- Pogoda w Warszawie wiosenna niemalże z tym deszczem, co na pewno nie ułatwia wolontariuszom zbierania pieniędzy - mówił na pierwszej konferencji prasowej związanej z finałem WOŚP Owsiak. Twórca WOŚP dodał, że Orkiestra grająca na Bali zebrała 25 tysięcy złotych. Owsiak podkreślił też, że jeszcze przed rozpoczęciem finału Orkiestrze udało się zebrać 10 mln złotych.

- Zbieramy na sprzęt medyczny, na który wpłynęły prośby, gdybyśmy chcieli wszystkie zrealizować musielibyśmy mieć 200 mln złotych - dodał Owsiak.

- Nie ścigamy się z NFZ, chcemy tylko uzupełnić te miejsca, do których trudno normalnymi, standardowymi drogami dojść szybko - przekonywał.

- Te media, których z nami nie ma, powinny zastanowić się nad sensem swojej pracy. Rolą mediów jest opisywać rzeczywistość - mówił również Owsiak, przypominając wcześniej, że przez lata w sukcesach WOŚP pomagała TVP (dziś finał WOŚP relacjonuje TVN).

Od 14 na kanale YouTube operatora Play trwa Play Live Show - podczas którego we wsparcie dla WOŚP włączą się gwiazdy YouTube'a, które do 19 będą prowadzić program na żywo. Podczas programu prowadzone będą m.in. aukcje na rzecz WOŚP.

Podczas 26. finału WOŚP z 2018 roku udało się zebrać ponad 126 mln złotych. Teraz o godzinie 18:00 na koncie WOŚP było już 37,3  mln złotych.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA