fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jurek Owsiak ogłasza zwycięstwo

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Aż trudno uwierzyć! Zwyciężyli obywatele i zdrowy rozsądek! - napisał na Facebooku twórca WOŚP Jurek Owsiak w reakcji na odstąpienie MSWiA od planów nowelizacji ustawy o zbiórkach publicznych.

MSWiA planowało przeprowadzić w prawie dotyczącym zbiórek publicznych takie zmiany, by minister spraw wewnętrznych mógł zablokować każdą zbiórkę, gdyby uznał, że jej cel godzi w interes społeczny.

Ponadto mógłby sam zdecydować, na jaki cel zostałyby przeznaczone już zebrane pieniądze.

Plany te spowodowane zostały faktem, że na stronie MSWiA prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz Janusza Walusia, mordercy czarnoskórego lidera partii komunistycznej w RPA, Chrisa Haniego. Zbiórkę zorganizowała neonazistowska Duma i Nowoczesność.

Zamiary MSWiA skrytykowała większość pozarządowych organizacji, m.in. WOŚP czy Fundacja Anny Dymnej.

Wczoraj MSWIA poinformowało, że wycofuje się z tych planów.

 

Na decyzję ministerstwa zareagował entuzjastycznie twórca WOŚP Jurek Owsiak, który wcześniej alarmował, że przepisy te godzą w wolność obywateli do kierowania pomocy na wybrane przez nich cele.

"HUURAAAA!!! (...) Pomysły, krytykowane jednym głosem przez całe środowisko organizacji pozarządowych, Rzecznika Praw Obywatelskich, wielu ekspertów, ale również przez Wiceprezesa Rady Ministrów i Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego – pozostaną tylko pomysłami. Finał WOŚP nadal będzie się odbywał na takich samych, rozsądnych i uczciwych zasadach" - napisał Owsiak.

Podziękował jednocześnie wszystkim, którzy przygotowywali argumenty do sporu z MSWiA w tej kwestii i słowa poparcia od ludzi, którzy przez ostatnie 26 lat składali się na sukces Orkiestry.

"Jest ulga, jest duma, jest radość. Przed nami weekendowy odpoczynek, a od poniedziałku ruszamy do dalszej pracy. Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze zakupy sprzętu medycznego za środki z 26. Finału WOŚP, za chwilę finisz przygotowań do Finału Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, a na horyzoncie już coraz wyraźniej widać wielki, letni Najpiękniejszy Festiwal Świata – PolAndRock Festival" - napisał twórca WOŚP

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA