fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons doradzał przy finansowaniu dwóch projektów nieruchomościowych

123RF
W listopadzie 2015 r. Zespół Bankowości i Finansów Kancelarii Dentons doradzał Bankowi Zachodniemu WBK oraz Bankowi BGŻ BNP Paribas przy udzieleniu kredytów na finansowanie inwestycji mieszkaniowych w Krakowie i Warszawie.

Doradztwo na rzecz Banku Zachodniego WBK

Zespół Bankowości i Finansów doradzał Bankowi Zachodniemu WBK, działającemu jako kredytodawca, w związku z finansowaniem na kwotę około 84 mln złotych dotyczącym budowy kompleksu mieszkaniowego w Krakowie przy ulicy Cystersów. Kompleks ten jest budowany przez dewelopera mieszkaniowego, należącego do grupy Futureal, jednego z 20 największych deweloperów w Europie. Transakcja została sfinalizowana 17 listopada.

Transakcja pod nadzorem partnera Mateusza Toczyskiego, szefa Zespołu Bankowości i Finansów w Polsce i Europie prowadzona była przez counsela Krzysztofa Kaźmierczyka i prawnika Krzysztofa Mrozika z Zespołu Bankowości i Finansów.

Doradztwo na rzecz BGŻ BNP Paribas

Prawnicy kancelarii Dentons doradzali również Bankowi BGŻ BNP Paribas w związku z dwoma kredytami: w kwocie 37,5 mln złotych oraz 17,25 mln złotych udzielonymi przez bank spółce Asbud Centrum na sfinansowanie nabycia dwóch nieruchomości położonych w Warszawie przy ulicy Karolkowej z przeznaczeniem na realizację inwestycji mieszkaniowej. Transakcja ta została sfinalizowana 5 listopada.

Transakcję nadzorowaną przez partnera Michała Mężykowskiego prowadziła Martyna Markiewicz, senior associate z Zespołu Bankowości i Finansów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA