fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Prawnik Bird & Bird współautorem raportu o rynku dronów w Polsce

www.sxc.hu
Radca prawny Tomasz Prost z kancelarii Bird & Bird jest współautorem unikatowego na polskim rynku kompendium wiedzy o dronach, wydanego przez Instytut Mikromakro.

Raport Rynek dronów w Polsce 2015. Księga popytu i podaży, wydany przez Instytut Mikromakro, całościowo opisuje polski rynek dronowy, jak również perspektywy rozwoju tej gałęzi gospodarki oraz zastosowanie dronów na cele cywilne i wojskowe.

Publikacja jest kompendium wiedzy o stanie obecnym, trendach rynkowych, sytuacji prawnej, możliwościach biznesowych oraz społecznych aspektów wykorzystania dronów. Zawiera dane o stopie wzrostu na rynku dronów na świecie oraz planach i przychodach największych światowych i krajowych firm. Podsumowuje wyniki pierwszego w naszym kraju badania rynku dronowego. Wskazuje firmy, które w największym stopniu przyczyniły się do jego rozwoju zarówno po stronie producentów, jak i klientów.

Tomasz Prost, radca prawny z praktyki prawa lotniczego, obronności i bezpieczeństwa kancelarii Bird & Bird, jest autorem rozdziału Jak latać zgodnie z przepisami, dotyczącego prawnych aspektów dla użytkowników dronów. Przedstawia w nim przepisy polskiego prawa lotniczego właściwe dla lotnictwa bezzałogowego oraz powszechnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa lotniczego i publicznego w kontekście danej sytuacji, operując przykładami.

- Zainteresowanie dronami na polskim rynku stale rośnie. Jak pokazują badania, tendencja wzrostowa będzie się utrzymywała na wysokim poziomie jeszcze przez długi czas – mówi Tomasz Prost z kancelarii Bird & Bird. – Jednocześnie nie wszyscy użytkownicy bezzałogowych statków powietrznych mają świadomość obowiązujących regulacji w tym zakresie. Dlatego też, bazując na konkretnych przykładach i sytuacjach, wyjaśniam w publikacji, w jaki sposób interpretować obowiązujące przepisy prawa krajowego i jakie kroki poczynić, by być w zgodzie z przepisami. Sytuacje te dotyczą szerokiego zastosowania dronów zarówno na potrzeby prywatne, jak i biznesowe.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA