fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria White & Case doradzała akcjonariuszom Vantage Development

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz akcjonariuszy sprzedających Vantage Development S.A., spółki notowanej na GPW w Warszawie w związku z transakcją sprzedaży 100% akcji dewelopera na rzecz TAG Immobilien AG poprzez spółkę TAG Beteiligungs und Immobilienverwaltungs GmbH.

Umowa inwestycyjna została zawarta 8 listopada pomiędzy akcjonariuszami spółki Vantage Development S.A. tj. Polska Nutit A.S., TradeBridge Czechy A.S. oraz Fedha sp. z o.o. („Akcjonariusze") oraz TAG Beteiligungs und Immobilienverwaltungs GmbH jako kupującym i dotyczy sprzedaży 100% akcji Vantage Development S.A., w drodze wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji w kapitale zakładowym spółki, z jednoczesnym wydzieleniem do Akcjonariuszy działalności w zakresie nieruchomości komercyjnych. TAG Immobilien zainteresowane jest wyłącznie mieszkaniowym filarem dewelopera.

Na podstawie umowy cena za akcję w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji w kapitale zakładowym spółki będzie wynosiła 11,50 zł, łączna cena transakcji wynosić będzie zatem ok. 131 mln EUR, z czego wartość wydzielanej działalności w zakresie nieruchomości komercyjnych wynosi ok. 46 mln EUR.

Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz podjęcie uchwały przez walne zgromadzenie Vantage Development S.A. dotyczącej wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

To kolejna z serii transakcji fuzji i przejęć na polskim rynku publicznym obsługiwana przez kancelarię White & Case. Tylko w tym i ubiegłym roku kancelaria pracowała nad największymi publicznymi fuzjami i przejęciami w Polsce, w tym dot. spółki Echo Investment, Pfleiderer oraz Synthos.

Partner lokalny Rafał Kamiński, Monika Dużyńska, Klaudia Malczewska, Damian Lubocki oraz Dawid Książek, associates, pod nadzorem partnera Marcina Studniarka doradzali akcjonariuszom Vantage Development S.A. W kwestiach podatkowych zaangażowany był również Grzegorz Jukiel, counsel.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA