fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Nowy gracz na rynku usług prawnych – rusza kancelaria Patpol Legal

22 października 2018 roku, Warszawa – Patpol Legal Piróg i Wspólnicy sp.k. (Patpol Legal) rozpoczęła działalność na rynku usług prawnych. Patpol Legal wywodzi się bezpośrednio ze struktur Patpol Kancelarii Patentowej Sp. z o.o., która od ponad 50 lat obsługuje polskich i międzynarodowych klientów w zakresie ochrony własności intelektualnej.

Izabella Dudek-Urbanowicz, prezes zarządu Patpol Kancelarii Patentowej komentuje: „Kancelaria Patpol Legal powstała w odpowiedzi na potrzeby polskich i zagranicznych klientów, którzy oczekują specjalistycznego i kompleksowego wsparcia prawnego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej."

Dariusz Piróg, partner zarządzający Patpol Legal dodaje: „Własność intelektualna zawsze byłą naszą główną specjalizacją. Dziś Patpol rozszerza swoje kompetencje o doradztwo podatkowe, prawo handlowe oraz korporacyjne. Kilkunastoletnie doświadczenie radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych daje gwarancję, że klienci Patpol Legal otrzymują usługi najwyższej jakości."

Patpol Legal tworzy zespół specjalistów złożony z dotychczasowych pracowników działu prawnego Patpol Kancelarii Patentowej powiększony o ekspertów z innych dziedzin. Patpol Legal jest kancelarią specjalizującą się w nie tylko w prawie własności intelektualnej, ale także zagadnieniach prawa gospodarczego, korporacyjnego oraz podatkowego.

Partnerem zarządzającym Patpol Legal jest Dariusz Piróg, adwokat z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji i sporach sądowych. W kancelarii zajmuje się obsługą spraw dotyczących naruszeń patentów, znaków towarowych i wzorów, jak również spraw o naruszenie praw autorskich i dotyczących nieuczciwej konkurencji. Reprezentuje swoich Klientów zarówno przed sądami cywilnymi jak i karnymi, organami ścigania oraz organami celnymi. Dariusz Piróg prowadzi również postępowania przed sądami administracyjnymi, postępowania o unieważnienie patentów przed Urzędem Patentowym RP.

Zespół Patpol Legal

Joanna Polkowska – adwokat, jest odpowiedzialna za sprawy związane z naruszeniami i ochroną znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów oraz praw autorskich; doradza polskim oraz globalnym przedsiębiorcom działającym m.in. w branżach FMCG, Life Science oraz motoryzacyjnej w zakresie prawa własności intelektualnej, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz prawa reklamy.

Karolina Ciecieląg – adwokat, zajmuje się sprawami dotyczącymi naruszeń znaków towarowych, domen internetowych oraz czynów nieuczciwej konkurencji, w tym kontaktem z organami ścigania oraz służbą celną. Prowadzi postępowania przed sądami administracyjnymi oraz Urzędem Patentowym w sprawach o unieważnienie patentów. Doradza polskim oraz międzynarodowym przedsiębiorcom z branży farmaceutycznej.

Maria Jurek – prawnik z ponad 10-letnim doświadczeniem z zakresu własności intelektualnej, doktorant Wydziału Prawa i Administracji UW, prowadzi sprawy z zakresu naruszeń znaków towarowych oraz sprawy dotyczące zwalczania czynów nieuczciwej konkurencji. Zajmuje się sporami dotyczącymi domen internetowych oraz postępowaniami karnymi dotyczącymi zwalczania podrobionych towarów na rynku polskim.

Wojciech Dmoch – doktor nauk prawnych, doradca podatkowy; posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w międzynarodowych kancelariach prawnych oraz w Ministerstwie Finansów. Zajmuje się przygotowaniem opinii podatkowych, bada kondycję podatkową spółek, reprezentuje klientów podczas sporów z organami podatkowymi oraz przed sądami administracyjnymi obu instancji.

Piotr Jeżółkowski – radca prawny, od ponad 15 lat doradza klientom w zakresie prawa gospodarczego, prawa kontraktów, obrotu nieruchomościami i złożonych procesów inwestycyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w nadzorowaniu prac dużych zespołów prawnych oraz zarządzaniu kancelarią prawną. W kancelarii Patpol Legal zajmuje się sprawami z wyżej wymienionego zakresu oraz sporami sądowymi.

Marta Rachubka – radca prawny, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców. W kancelarii Patpol Legal zajmuje się sprawami z zakresu prawa pracy, handlowego oraz korporacyjnego. Doświadczenie zawodowe zdobywała doradzając podmiotom z branży energetycznej, retail oraz FMCG.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA