fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons doradza DNB Bank Polska przy finansowaniu budowy pięciu farm wiatrowych

Adobe Stock
Zespół kancelarii Dentons doradzał DNB Bank Polska S.A. w związku z finansowaniem budowy pięciu niezależnych farm wiatrowych zlokalizowanych na obszarze woj. wielkopolskiego.
Inwestycja obejmuje 13 turbin wiatrowych o łącznej mocy ponad 26 MW, a finansowanie w wysokości 155 mln złotych (35 mln euro) zostało udzielone spółce celowej Wilko 5 Sp. z o.o. kontrolowanej przez fundusz Helios Energy Investments Fund.
Wsparcie prawniczek i prawników Dentons obejmowało przygotowanie, negocjacje i organizację podpisania dokumentów finansowania po stronie banku finansującego projekt, jak również weryfikację raportu due diligence oraz zapewnienie wsparcia w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej (OZE) i ochrony środowiska.
To już czwarty projekt finansowany przez DNB Bank Polska w sektorze OZE od czasu wejścia w życie nowego systemu wsparcia OZE i trzeci zrealizowany we współpracy z kancelarią Dentons. W 2019 r. Dentons doradzał konsorcjum sześciu banków, w tym DNB, w związku z finansowaniem budowy farmy wiatrowej Potęgowo o łącznej mocy 220 MW. W roku 2020 Dentons wspierał DNB Bank Polska oraz innego kredytodawcę przy transakcji finansowania farmy wiatrowej o mocy ponad 140 MW.
Transakcję nadzorowaną przez partnera Mateusza Toczyskiego prowadził Piotr Nerwiński (managing counsel) przy wsparciu Jakuba Walawskiego (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów kancelarii Dentons. W kwestiach projektowych i regulacyjnych doradzali Agnieszka Kulińska (partner), a wspierali ją Jan Dubiński (senior associate) oraz Lena Boczkaja (senior associate) z zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA