fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons doradza DNB Bank Polska przy finansowaniu budowy pięciu farm wiatrowych

Farma wiatrowa
Dentons doradza przy finansowaniu budowy pięciu farm wiatrowych
Adobe Stock
Zespół kancelarii Dentons doradzał DNB Bank Polska S.A. w związku z finansowaniem budowy pięciu niezależnych farm wiatrowych zlokalizowanych na obszarze woj. wielkopolskiego. Inwestycja obejmuje 13 turbin wiatrowych o łącznej mocy ponad 26 MW, a finansowanie w wysokości 155 milionów złotych (35 milionów euro) zostało udzielone spółce celowej Wilko 5 Sp. z o.o. kontrolowanej przez fundusz Helios Energy Investments Fund.

Wsparcie prawniczek i prawników Dentons obejmowało przygotowanie, negocjacje i organizację podpisania dokumentów finansowania po stronie banku finansującego projekt, jak również weryfikację raportu due diligence oraz zapewnienie wsparcia w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej (OZE) i ochrony środowiska.

To już czwarty projekt finansowany przez DNB Bank Polska w sektorze OZE od czasu wejścia w życie nowego systemu wsparcia OZE i trzeci zrealizowany we współpracy z kancelarią Dentons. W 2019 r. Dentons doradzał konsorcjum sześciu banków, w tym DNB, w związku z finansowaniem budowy farmy wiatrowej Potęgowo o łącznej mocy 220 MW. W roku 2020 Dentons wspierał DNB Bank Polska oraz innego kredytodawcę przy transakcji finansowania farmy wiatrowej o mocy ponad 140 MW.

Transakcję nadzorowaną przez partnera Mateusza Toczyskiego prowadził Piotr Nerwiński (managing counsel) przy wsparciu Jakuba Walawskiego (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów kancelarii Dentons. W kwestiach projektowych i regulacyjnych doradzała Agnieszka Kulińska (partner), a wspierali ją Jan Dubiński (senior associate) oraz Lena Boczkaja (senior associate) z zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA