fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Czabański & Gałuszyński doradcą ING Banku Śląskiego

www.sxc.hu
Prawnicy z kancelarii Czabański & Gałuszyński doradzali ING Bankowi Śląskiemu przy transakcji finansowania nabycia i samym nabyciu przedsiębiorstwa Dolnośląskich Surowców Skalnych.

Kancelaria Czabański & Gałuszyński doradzała ING Bankowi Śląskiemu w związku z udzieleniem kredytu inwestycyjnego na zakup przedsiębiorstwa spółki Dolnośląskie Surowce Skalne S.A. w upadłości likwidacyjnej, największego krajowego producenta kruszyw dla projektów infrastrukturalnych, notowanego na GPW.

Kancelaria, na prośbę stron transakcji, doradzała także kredytobiorcy, Kompanii Górniczej Sp. z o.o., m.in. przy negocjacjach umowy nabycia. Kompania Górnicza jest spółką celową utworzoną przez Polskie Górnictwo Skalne Sp. z o.o.

Zespół kierowany przez Partnera Piotra Gałuszyńskiego przeanalizował dla banku prawne aspekty transakcji istotne przy finansowaniu nabycia kredytem inwestycyjnym, przeprowadzając kompleksowe badanie due diligence przedsiębiorstwa DSS, a także koordynował pracę wszystkich stron transakcji. Kwestie nieruchomościowe i koncesyjne zbadali prawnicy kancelarii pod kierunkiem mec. Jacka Jachowicza.

Zamknięcie transakcji nabycia i finansowania nastąpiło z końcem sierpnia 2015 r. Wartość transakcji wyniosła 31 mln zł.

Upadłość DSS była jedną z najgłośniejszych upadłości w ostatnich latach. Ogłoszona jako upadłość likwidacyjna, została zamieniona na układową i ponownie na likwidacyjną. Spowodowała kłopoty kilku instytucji finansowych i inwestycyjnych, zarówno na rynku długu jak i na rynku branżowym.

Wniosek o upadłość złożono w roku 2012. Ostatecznie upadłość likwidacyjną ogłoszono dopiero w 2015 r. Przyczyną kłopotów spółki były problemy z płatnościami dla wykonawców uczestniczących w budowie autostrady A2. Według oświadczenia Kompanii Górniczej, planuje ona kontynuować dotychczasową działalność DSS.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA