fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Prawnicy CDZ doradzali Grupie Capital Park

Szymon Skiendzielewski
Informacja Prasowa
Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto była doradcą prawnym Grupy Capital Park przy utworzeniu joint venture z Grupą Akron dotyczącego centrum handlowego w Swarzędzu.

Kancelaria CDZ doradzała Grupie Capital Park, zajmującej się inwestowaniem, realizacją i zarządzaniem projektami nieruchomościowymi, przy utworzeniu joint venture z Akron Capital Group, austriacką grupą kapitałową specjalizującą się w inwestowaniu w nieruchomości biurowe, logistyczne i handlowe, w celu realizacji projektu przebudowy centrum handlowego ETC w Swarzędzu.

Doradztwo CDZ objęło przeprowadzenie analizy prawnej due diligence nieruchomości oraz spółki joint venture, opracowanie struktury transakcji we współpracy z doradcami podatkowymi, przygotowanie oraz negocjacje umowy joint venture, dokumentów korporacyjnych oraz struktury finansowania w ramach grupy kapitałowej.

Nadzór nad transakcją w zakresie tworzenia joint venture sprawował Szymon Skiendzielewski, wspólnik Kancelarii, a Aleksandra Szyszko-Kamińska, radca prawny specjalizujący się w projektach joint venture i transakcjach M&A, była odpowiedzialna za przygotowanie całości dokumentacji i przeprowadzenie transakcji.

W związku z projektem modernizacji centrum handlowego, prawnicy z CDZ doradzali także spółce joint venture w związku z pozyskaniem finansowania bankowego.

Prace dotyczące przygotowania dokumentacji kredytowej i zabezpieczeń prowadził Szymon Skiendzielewski, przy wsparciu Daniela Kozłowskiego, adwokata specjalizującego się w finansowaniu transakcji.

Jest to kolejna transakcja nieruchomościowa dotycząca współpracy Grupy Capital Park z Akron Capital Group. W zeszłym roku CDZ doradzała grupie przy stworzeniu joint venture mającego na celu realizację projektu całkowitej przebudowy centrum handlowego ETC w Gdańsku (obecnie Galeria Zaspa).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA