fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Linklaters doradza FFA Real Estate przy pierwszej transakcji w Polsce

Kancelaria Linklaters doradzała FFA Real Estate Ltd., wiodącemu inwestorowi z branży nieruchomości, działającemu w imieniu spółki MIDOLUX 2 SA, przy nabyciu Pałacu Młodziejowskiego - budynku zlokalizowanego w dzielnicy Śródmieście przy ulicy Miodowej 10 w Warszawie. Sprzedającym był niemiecki podmiot zarządzający funduszami nieruchomościowymi w Europie - PATRIZIA Frankfurt Kapitalverwaltungsgesellschaft. CBRE działało jako wyłączny agent i doradca komercyjny sprzedającego. To pierwsza transakcja FFA Real Estate Ltd. w Polsce.

Pałac Młodziejowskiego jest czterokondygnacyjnym budynkiem oferującym prawie 7,000 m. kw. zrewitalizowanej i zmodernizowanej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Budynek został wybudowany w drugiej połowie XVII wieku i znajduje się w pobliżu Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta oraz innych znaczących zabytków oraz siedzib instytucji takich jak Opera Narodowa, Teatr Narodowy, Biblioteka Narodowa i Collegium Nobilium.

Zespołem transakcyjnym warszawskiej praktyki prawa nieruchomości Linklaters kierowała Adriana Andrzejewska (managing associate) wspierana przez Jędrzeja Pałkę (senior associate) oraz Mateusza Cieślaka (associate). Transakcję nadzorował Janusz Dzianachowski (partner).

W szerszym zespole doradczym znaleźli się Marta Domino (managing associate) oraz Maciej Chęciński (associate) z warszawskiej praktyki bankowości i finansów, a także Przemysław Lipin (managing associate) z praktyki bankowości i finansów biura Linklaters we Frankfurcie.

FFA Real Estate Ltd. jest członkiem grupy FFA Private Bank, wiodącego banku i grupy inwestycyjnej z Bliskiego Wschodu, działającej z Dubaju (DIFC) i Bejrutu. FFA Real Estate jest częścią grupy, która doradza przy projektach nieruchomościowych w całej Europie, a wartość jej portfolio wynosi ponad 200 milionów euro.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA