fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dwa nowe awanse partnerskie w kancelarii CMS

Łukasz Dynysiuk i Marek Oleksyn
materiały prasowe
Z początkiem maja br. do grona partnerów kancelarii CMS dołączyli Łukasz Dynysiuk z praktyki podatkowej oraz Marek Oleksyn z praktyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii.

- Ogłoszone właśnie awanse partnerskie są powiązane z planami dalszego rozwoju naszej kancelarii w Polsce. Chcemy szybko rosnąć w wybranych praktykach, co oczywiście stwarza możliwości rozwoju dla naszych prawników. Bardzo doceniamy umiejętność łączenia ekspertyzy prawnej z rozumieniem biznesu klientów, aktywne wspieranie rozwoju całej naszej kancelarii oraz edukację młodszych koleżanek i kolegów – podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce od maja br.

Łukasz Dynysiuk, adwokat, doktor nauk prawnych, specjalizuje się w doradztwie w obszarze prawa handlowego oraz podatkowego. Od ponad 12 lat wspiera polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa w zakresie planowania podatkowego, opracowywania efektywnych struktur podatkowych, restrukturyzacji, a także w aspektach podatkowych fuzji i przejęć. Doradzał m.in. przy głośnej transakcji nabycia sieci sklepów spożywczych Żabka Polska przez CVC Capital Partners od Mid Europa Partners. Łukasz posiada także szerokie doświadczenie w doradztwie dla sektora finansowego, w tym m.in. dla mBank, PKO BP S.A czy Pramerica. W ostatnim czasie pracował m.in. dla mBanku przy utworzeniu funduszu corporate venture capital, pierwszego i największego funduszu tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej, którego celem jest rozwój i komercjalizacja nowych technologii w sektorze finansowym. Doradzał klientom z sektora paliwowo-gazowego przy tak strategicznych projektach jak nabycie i sprowadzenie platformy wiertniczej, poszukiwanie gazu łupkowego czy zaprojektowanie struktury handlu tankowcami ropy naftowej. Jego doświadczenie obejmuje także doradztwo w kwestiach podatkowych przy lokowaniu inwestycji zagranicznych w Polsce i regionie Europy Środkowo – Wschodniej, w tym m.in. inwestycji Grupy Egger o wartości ponad 1 mld PLN. Jako partner będzie w dalszym ciągu rozwijał usługi doradztwa prawno - podatkowego, koncentrując się w szczególności na rozwoju doradztwa transakcyjnego w ramach praktyki podatkowej.

Łukasz Dynysiuk prowadzi zajęcia z prawa podatkowego w transakcjach fuzji i przejęć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest rekomendowany w międzynarodowym rankingu kancelarii prawnych Legal 500 w dziedzinie prawa podatkowego.

Marek Oleksyn, radca prawny z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze prawa własności intelektualnej, w tym m.in. w zakresie ochrony znaków towarowych, patentów, wzorów i praw autorskich, oraz przeciwdziałaniu nieuczciwej konkurencji.

Od wielu lat reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej i przeciwdziałaniem nieuczciwej konkurencji, postępowaniach spornych przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz w postępowaniach arbitrażowych. Marek Oleksyn zajmuje się również zagadnieniami dotyczącymi nabywania i licencjonowania własności intelektualnej, prac badawczo-rozwojowych oraz rozwoju i wdrażania nowych technologii. Jego doświadczenie obejmuje także kwestie związane z tzw. twórczością pracowniczą.

Marek Oleksyn doradza klientom z wielu sektorów gospodarki, w tym spożywczego, usług finansowych, chemicznego, informatycznego, motoryzacyjnego, materiałów budowlanych czy diagnostyki medycznej.

Jako partner będzie w dalszym ciągu wspierał rozwój praktyki ochrony własności intelektualnej warszawskiego biura CMS, zarówno w jej części spornej, transakcyjnej, jak i pod kątem bieżącego doradztwa.

Marek Oleksyn jest autorem licznych publikacji poświęconych ochronie własności intelektualnej. Wykłada też na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, w tym na studiach podyplomowych MBA w Energetyce oraz studiach podyplomowych Prawo w biznesie nowych technologii. Jest rekomendowany w międzynarodowych rankingach kancelarii prawnych Chambers Europe, Legal 500 oraz WTR 1000 w dziedzinie prawa własności intelektualnej.

W tym roku w ramach sieci CMS awans otrzymało 49 partnerów, w tym 8 w Europie Środkowo – Wschodniej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA