W kancelariach

CMS doradcą roku dla funduszy Private Equity w Europie

Marek Sawicki
Informacja Prasowa
Marek Sawicki z CMS w gronie najlepszych doradców prawnych dla funduszy PE według Chambers & Partners

Kancelaria CMS otrzymała nagrodę "Pan European Legal Adviser of the Year" za rok 2015 przyznawaną przez Real Deals – specjalistyczną publikację branżową zajmującą się analizą działalności funduszy private equity i firm doradczych w obszarze transakcyjnym. Prestiżowe wyróżnienie - cenione zarówno wśród graczy private equity jak i branży doradczej – wręczone zostało w tym roku już po raz szesnasty.

Ostatni rok był wyjątkowy dla zespołu transakcyjnego kancelarii CMS ze względu na udział w jednych z największych M&A z udziałem funduszy PE na polskim rynku oraz w Europie Środkowo – Wschodniej. CMS pracowała przy trzech z najważniejszych transakcjach w regionie zakwalifikowanych przez Real Deals do finału nagrody „Emerging Europe Deal of the Year" (sprzedaż Good Food przez Resource Partners, Pet Food przez Advent International oraz sprzedaż Home.pl przez Value4Capital). Ostatecznie za transakcję roku w Europie Środkowo – Wschodniej" uznano sprzedaż Good Food przez Resource Partners, w której funduszowi PE doradzał zespół CMS.

„W naszym regionie w 2015 r. pracowaliśmy przy transakcjach o największej skali, wliczając w to kupno PPF i KAI przez Advent oraz przejęcie PKP Energetyka przez CVC" – wyjaśnia Graham Conlon partner współzarządzający międzynarodową praktyką private equity w CMS. David Butts, drugi z partnerów zarządzających międzynarodowym zespołem PE w kancelarii CMS dodaje: "Początek tego roku na rynku transakcji PE wygląda zachęcająco, mamy nadzieję że kolejne miesiące przyniosą nowe szanse na zakup ciekawych spółek oraz maksymalizację wartości obecnego portfolio naszych klientów w Europie Środkowo – Wschodniej".

Oprócz doradztwa dla takich podmiotów jak CVC, Cinven, BC Partners i Advent, zespół CMS brał udział w największym wykupie w 2015 roku, w którym to AMP Capital przejęło większość udziałów w Angel Trains o wartości ponad 3,5 miliarda funtów.

CMS umocniła także swoją pozycję na polskim rynku - Marek Sawicki, partner współzarządzający zespołem transakcyjnym w Warszawie zakwalifikowany został przez Chambers & Partners do najwyższej grupy Band 1 w ramach nominacji indywidualnych w kategorii Private Equity. CMS została uznana również za jedną z najlepszych kancelarii w kategorii PE w Polsce (Band 2) oraz najlepszą firmę prawniczą w Europie Środkowo –Wschodniej w kategorii Corporate/M&A (Band 1).

CMS otrzymała również tytuł "Kancelaria Prawna Roku" w ostatniej edycji prestiżowego konkursu „Diament Private Equity", organizowanego w Polsce przez Executive Club. Zwycięzca w tej kategorii wyłaniany jest w głosowaniu powszechnym członków PSIK, które zrzesza inwestorów private equity oraz venture capital aktywnych na polskim rynku.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL