fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Greenberg Traurig reprezentuje Madison przy nabyciu 46,5% udziałów w European Logistics Investment

Warszawskie biuro kancelarii Greenberg Traurig doradzało Madison International Realty, wiodącemu funduszowi private equity, przy podpisaniu umowy przedwstępnej na nabycie 46,5% udziałów w European Logistics Investment, do której należy portfolio polskich nieruchomości logistycznych, wyceniane na ok. 500 milionów EUR. Nabycie nastąpi od większościowego właściciela, Redefine Properties Limited. Transakcja uzależniona jest od standardowych warunków zamknięcia, w tym m.in. od uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zespołem Greenberg Traurig kieruje Partner Radomił Charzyński, który przy wsparciu Kamila Majewskiego (Senior Associate), odpowiedzialny jest za wszystkie kwestie nieruchomościowe dotyczące transakcji. W skład multidyscyplinarnego zespołu ekspertów wchodzi również Partner Robert Gago, Szef praktyki Prawa Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wspierany przez Filipa Drgasa (Associate). Za korporacyjne aspekty transakcji, w tym za negocjacje umowy nabycia udziałów oraz pozostałych dokumentów odpowiada Maciej Pietrzak (Senior Associate), wspierany przez Magdalenę Medyńską (Associate). Partner Stephen Horvath z londyńskiego biura Greenberg Traurig, zapewnia strategiczny nadzór nad kwestiami korporacyjnymi dotyczącymi prawa angielskiego, a także nad negocjacjami dokumentów transakcyjnych.

„Madison International Realty działa na polskim rynku od maja 2018 r., kiedy to nabył 50% udziałów w biurowcu Warsaw Spire Tower. Jesteśmy niezmiernie dumni mogąc reprezentować Madison we wszystkich kluczowych inwestycjach w Polsce, począwszy od pierwszej transakcji przez nabycie Capital Park, a także sprzedaż Warsaw Spire Tower," powiedział Radomił Charzyński.

„Możliwość reprezentowania Madison International Realty przy ich pierwszej znaczącej inwestycji w branżę logistyczną w Europie pokazuje jak dużym zaufaniem zostaliśmy obdarzeni. Bardzo to doceniamy," dodała Jolanta Nowakowska-Zimoch, Partner i Szefowa praktyki Nieruchomości w Polsce.

Na portfolio magazynów składa się 14 aktywów o łącznej powierzchni ok. 560.000 m2, zlokalizowanych w kluczowych centrach dystrybucji w Polsce: Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, a także na Śląsku i Pomorzu.

Madison International Realty to globalny inwestor private equity działający w sektorze nieruchomości.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA