fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

KONDRAT i Partnerzy wygrywają 10-letnią batalię dla SGH z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim

Mariusz Kondrat i Andrzej Przytuła
materiały prasowe
Od 2010 roku toczył się spór pomiędzy Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – utworzoną przez pięć wyższych uczelni ekonomicznych, a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim z siedzibą w Lozannie - organizatorem światowych igrzysk olimpijskich.

Fundacja została powołana przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Fundacja jest organizatorem ogólnopolskich „Olimpiad Przedsiębiorczości" dla uczniów szkół średnich, których celem jest m.in. tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej i zachęcanie licealistów do studiowania na uczelniach ekonomicznych.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski sprzeciwił się rejestracji znaku towarowego słowno-graficznego „Olimpiada Przedsiębiorczości". W jego mniemaniu słowo „olimpiada" nie może funkcjonować w znakach towarowych innych podmiotów, jako nawiązanie do konkursów wiedzy.

17 stycznia 2020 r. Naczelny Sąd Administracyjny ogłosił wyrok przychylając się do argumentacji pełnomocników Fundacji i SGH, stanowiącej iż słowo "olimpiada" w konkursie "Olimpiada Przedsiębiorczości" może koegzystować ze znakami towarowymi używanymi przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Za prowadzenie sprawy odpowiedzialni byli partnerzy Kancelarii: dr Mariusz Kondrat, adwokat i europejski rzecznik patentowy oraz Andrzej Przytuła, adwokat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA