W kancelariach

Kancelaria K&L Gates doradcą OT Logistics S.A.

materiały prasowe
Prawnicy K&L Gates Jamka sp.k. doradzali OT Logistics S.A. (OT Logistics) w związku ze sprzedażą 1.179.355 akcji Luka Rijeka d.d. (Luka Rijeka) stanowiących 8,75% kapitału zakładowego spółki za łącznie 59,0 mln HRK (tj. ok. 32,8 mln zł) przez OT Logistics na rzecz Funduszu Ekspansji Zagranicznej FIZAN (FEZ), zarządzanego przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PFR TFI). Realizacja transakcji stanowiła wykonanie umowy o współpracy w nabywaniu akcji Luka Rijeka zawartą wcześniej między OT Logistics i FEZ, zarządzanym przez PFR TFI.

Luka Rijeka d.d. jest spółką publiczną notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Zagrzebiu, operatorem największego portu w Chorwacji. We wrześniu 2017 r. OT Logistics nabyła od Republiki Chorwacji w drodze transakcji pakietowej zawartej na giełdzie papierów wartościowych w Zagrzebiu 11,75% akcji Luka Rijeka w rezultacie zaakceptowania oferty OT Logistics złożonej w przetargu organizowanym przez chorwacki rząd. Zwiększyła wówczas swoje zaangażowanie w Luka Rijeka do 32,56%.

Po stronie K&L Gates, w zakresie prawa polskiego doradzali Maciej Jamka, partner administracyjny, oraz Jakub Pitera, counsel z warszawskiego biura K&L Gates.

W zakresie prawa chorwackiego doradzał Zoran Krajinovic z kancelarii Krajinovic and Partners z Zagrzebia.

Źródło: informacja prasowa

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL