fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Słowaczka szefową komisji ds. zatrudnienia. Zamiast Szydło

Facebook/Lucia Ďuriš Nicholsonová
Słowaczka Lucia Durisz Nicholsonova, po dwukrotnym odrzuceniu Beaty Szydło, została szefową komisji ds. zatrudnienia w Parlamencie Europejskim. O nowej kandydaturze informował Onet.

Beata Szydło przepadła w dwóch głosowaniach. W pierwszym stosunek jej zwolenników do przeciwników wyniósł 21 do 27, w drugim - już 19 do 34.

Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje, że jest to zemsta za zablokowanie kandydatury Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej.

Czytaj także: Unijne męczeństwo Beaty Szydło

Mimo pojawiających się pogłosek o trzeciej próbie przeforsowania byłej polskiej premier na stanowisko szefowej ds. zatrudnienia, kandydatką EKR została Słowaczka Lucia Durisz Nicholsonova, była sekretarz stanu w resorcie pracy, polityki społecznej i rodziny w słowackim rządzie - informuje Onet.

W tajnym głosowaniu Słowaczka zyskała akceptację i została szefową komisji. Za jej wyborem było 38 europosłów, przeciw 14, wstrzymało się 3.

Jak wyjaśniała europosłanka PiS Beata Mazurek, Prawo i Sprawiedliwość zgodziło się na inną niż Szydło kandydatkę, aby Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy nie stracili stanowiska szefa komisji PE.

Źródło: Onet, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA