fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Kopnęła uchodźcę, teraz chce go pozwać

Petra Laszlo
youtube
Węgierska kamerzystka Petra László, o której zrobiło się głośno we wrześniu związku z nagraniem, na którym widać jak kopie jednego z uchodźców, a ten w efekcie traci równowagę i przewraca się, teraz zamierza pozwać Facebooka i jednego z uchodźców.

László, za kopnięcie uchodźcy została zwolniona z pracy. Po kilku dniach przeprosiła za swoje zachowanie twierdząc, że "coś w nią wstąpiła" i dodając, że czuła się zagrożona przez napierających uchodźców koczujących na granicy serbsko-węgierskiej (ci przerwali kordon policyjny chcąc uniknąć przewiezienia do obozu przejściowego).

Teraz jednak László w rozmowie z rosyjskim dziennikiem Izwiestia oświadczyła, że planuje podjąć kroki prawne przeciwko Facebookowi. Kamerzystka oskarża serwis społecznościowy o to, że jego administratorzy odmawiają skasowania grup, których członkowie grożą jej a usuwają grupy, zakładane przez osoby wyrażające poparcie dla niej.

László chce również pozwać Osamę Abdula Mohsena, uchodźcę, którego kopnęła. Kobieta twierdzi, że mężczyzna ten "zmienił zeznania, ponieważ początkowo za cały incydent obwiniał funkcjonariuszy policji". - Mój mąż chce udowodnić, że jestem niewinna. To dla niego sprawa honoru - dodała.

Kamerzystka zdradziła również, że zamierza przenieść się wraz z rodziną do Rosji, ponieważ nie czuje się bezpieczna na Węgrzech. - Myślę, że zaczniemy uczyć się rosyjskiego. Musimy opuścić Węgry. O tym gdzie wyjedziemy zadecydujemy po procesie - powiedziała. W zeszłym tygodniu węgierska prokuratura rozpoczęła dochodzenie przeciwko niej.

Nagranie, na którym widać jak kamerzystka N1TV kopie uchodźcę umieścił na Twitterze reporter niemieckiej RTL Stephan Richter. Uchodźca, którego przewróciła kamerzystka, przebywa obecnie w Hiszpanii, gdzie zaoferowano mu pracę w akademii futbolowej nieopodal Madrytu (w Syrii pracował on jako trener piłki nożnej).

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA