fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Premier Czech: Imigranci powinni wrócić do swoich krajów

AFP
Imigranci wjeżdżający na teren UE powinni być zatrzymywani i zawracani do swoich rodzinnych krajów - oświadczył premier Czech, Andrej Babisz w Brukseli, przed negocjacjami dotyczącymi noweje polityki imigracyjnej UE.

Szczyt przywódców państw UE poświęcony nowemu planowi UE ws. kryzysu imigracyjnego, sytuacji na Białorusi oraz pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zostało przełożone z czwartku na przyszły tydzień z powodu objęcia Charlesa Michela, przewodniczącego Rady Europejskiej, kwarantanną.

- Musimy zmienić system (...) kwotowy, jest dla nas nie do zaakceptowania. Dlatego powinniśmy nadal negocjować... strategia powinna wyglądać tak - ludzie, którzy przyjeżdżają z tych krajów, powinni być zatrzymywani i zawracani do ich państw i należy im pomagać tam - mówił w Brukseli Babisz.

Babisz wraz z premierem Węgier Viktorem Orbanem i premierem Mateuszem Morawieckim spotkał się w Brukseli z szefową KE Ursulą von der Leyen, aby omówić stanowisko Grupy Wyszehradzkiej w kwestiach, które będą poddawane dyskusji na nadchodzącym szczycie UE.

O planie nowej polityki imigracyjnej UE pisaliśmy na łamach "Rzeczpospolitej" jako pierwsi.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA