fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Waszczykowski: Relokacja uchodźców? Propozycja z piekła rodem

Szef MSZ Witold Waszczykowski
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski skrytykował w TVN24 system relokacji uchodźców.

Komisja Europejska proponuje reformę unijnej polityki wobec uchodźców, która zakłada stały system relokacji, uruchamiany w sytuacji kryzysowej. KE przewiduje też wysokie kary za nieprzyjęcie migrantów. Propozycji sprzeciwiły się Polska i inne kraje Grupy Wyszehradzkiej.

- Nie zgadzamy się na to, aby Europą zarządzała kasta urzędników w Brukseli, którzy są wybierani poprzez układy polityczne między państwami - powiedział w TVN24 szef MSZ Witold Waszczykowski. Dodał, że unijni urzędnicy powinni konsultować swoje propozycje z państwami członkowskimi UE.

- Stwierdzono, że trzeba na siłę wprowadzić relokację uchodźców. To propozycja jak z piekła rodem - ocenił Witold Waszczykowski. - 70 lat po II wojnie światowej ktoś w cywilizowanej i rzekomo postępowej części Europy wymyśla masowe zsyłki i przesiedlenia do państw, do których uchodźcy nie chcą trafić – dodał.

Waszczykowski poinformował, że MSZ uruchomi program pomocy dla Syryjczyków mieszkających w Libanie. Zapewnił, że Polska jest w stanie opłacić mieszkanie i żywność dla 6-10 tysięcy ludzi.

 

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA