fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

#RZECZoBIZNESIE: Robert Zapotoczny: Chcemy, żeby PPK spajało pracownika z firmą

tv.rp.pl
PPK, od funkcjonujących do tej pory OFE, różni wyraźnie wpisana w ustawie prywatność środków- mówi Robert Zapotoczny, prezes spółki PFR Portal PPK, gość programu Pawła Rożyńskiego.

Gość wyjaśnił, że zadaniem spółki PFR Portal PPK jest prowadzenie akcji informacyjnej, wdrożeniowej i obsługa procesu PPK.

- Prowadzimy szkolenia, nasi eksperci regionalni spotykają się z pracodawcami, organizacjami pracodawców czy związkami zawodowymi. Świadczymy nieodpłatny serwis w postaci szkoleń - mówił Zapotoczny.

- Prowadzimy też serwis mojeppk.pl. To jedyny, autoryzowany prze PFR serwis, gdzie można znaleźć wszystkie informacje odnośnie PPK – dodał.

Spółka została powołana pod koniec ubiegłego roku. - Ciągle staramy się szukać elementów, które mogą przyczyniać się do lepszego wdrożenia PPK. Staramy się wyjaśniać uczestnikom korzyści. Chcemy, żeby dla pracodawców PPK nie było tylko obowiązkiem, ale też narzędziem, które motywuje i spaja pracownika z firmą na dłuższy czas – tłumaczył gość.

- Mamy świadomość, że w Polsce jest wielu pracowników z zagranicy. Dlatego przygotowaliśmy informacje też po angielsku i ukraińsku – dodał.

Mojeppk.pl jest dedykowane pracodawcom i pracownikom. Można tam znaleźć instytucje, które są uprawnione do zakładania u zatrudniającego PPK.

Zapotoczny przyznał, że świadomość o PPK będzie wzrastać z czasem.

- Aktualnie mamy sporo pytań „o co chodzi?", „z czym to się wiąże?", „czy to jest dodatkowe obciążenie?", „a co będzie, gdy stanie się to samo, co z OFE?" i tego typu pytania – podał.

Podkreślił, że PPK, od funkcjonujących do tej pory OFE, różni wyraźnie wpisana w ustawie prywatność środków. - Możemy te pieniądze wykorzystać w trakcie całego procesu akumulacji, np. przypadku choroby. Jeżeli zdarzy się coś niespodziewanego, to można korzystać ze środków – tłumaczył.

- Nie ma możliwości, żeby te pieniądze wpadły do ZUS-u, albo zostały znacjonalizowane - dodał Zapotoczny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA