fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia i odszkodowania

Odszkodowanie za śmierć dziecka zmiażdżonego przez komodę z IKEI

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Ikea zapłaci 46 mln dol. rodzicom dwuletniego Józia, który został zmiażdżony przez mebel. Szwedzka firma została oskarżona o to, że nie robi wystarczająco dużo, by ostrzec klientów o zagrożeniach, jakie stwarzają zakupione produkty - informuje onet.pl.

Wczoraj została ogłoszona ugoda przez adwokatów Craiga i Joleen Dudków, rodziców dwuletniego chłopca. Prawnicy uważają, że jest to największa kwota, jaką kiedykolwiek wypłacono w ramach ugody w historii Stanów Zjednoczonych. Odszkodowanie w wysokości 46 mln dol. dla Dudków jest prawie trzykrotnie większe od tego, wypłaconego przez firmę Ikea w 2016 r. Wówczas trzem rodzinom, których dzieci zginęły w podobny sposób, wypłacono 50 mln dol. do podziału.

Rzecznik prasowy Ikea potwierdził te informacje, mówiąc Daily Mail: - Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, dla dobra rodziny i wszystkich zainteresowanych, jesteśmy wdzięczni, że ta sprawa sądowa została rozstrzygnięta. Pozostajemy zaangażowani w pracę na rzecz rozwiązania bardzo ważnego problemu bezpieczeństwa produktów. Ponownie składamy nasze najgłębsze kondolencje.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA