fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Amazon testuje drony w Wielkiej Brytanii

123rf.com
Amazon, przy współpracy brytyjskich władz, testuje na Wyspach Brytyjskich dostarczanie paczek za pomocą dronów.

Paul Misener, wiceprezes koncernu - poinformował, że firmie zależy na tym by w ciągu 30 minut dostarczyć do klienta zamówiony towar.

Brytyjskie władze zgodziły się na testowanie dronów na wsi, na przedmieściach dużych miast a także na przelot dronów poza zasięgiem wzroku sterującego, przeloty automatycznie sterowanych dronów a także na testowanie dronów, które same potrafią zidentyfikować przeszkody - budynki lub osoby oraz skutecznie je omijać.

Brytyjski nadzór lotniczy CAA ma pomóc Amazonowi w zbieraniu danych ułatwiających przemieszcza nie się dronów dostawczych - podkreśla Tim Johnson, przedstawiciel CAA. Brytyjski urząd podkreśla, że dane przydadzą się także innym podmiotom, ponieważ drony testuje także amerykańska sieć Wal-Mart oraz na właściciel Google - koncern Alphabet i trzeba się liczyć z tym, że i one prędzej czy później zechcą latać na Wyspach.

Wielka Brytania nie jest pierwszym europejskim krajem, który zdecydował się na takie testy. W Niemczech drony transportowe testuje od zeszłego roku Deutsche Post.

Amazon testuje drony także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Holandii, Austrii i Izraelu.

Drony Amazona, latające w ramach testowego programu Prime Air - unoszą się do góry jak helikoptery i ważą 25 kg. Mogą pokonać 24 km z maksymalną prędkością 80 km na godzinę na wysokości około 122 metrów (400 stóp). Mogą unieść paczki o wadze do 2,5 kg. Według wyliczeń Amazona 90 proc. paczek dostarczanych przez firmę nie waży więcej niż 2,5 kilo.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA