fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Francja: Cztery osoby z zarzutami planowania ataku na Macrona

AFP
Cztery aresztowane osoby, łączone ze skrajną prawicą, zostały w sobotę oskarżone o planowanie spisku, mającego na celu atak na prezydenta Emmanuela Macrona w czasie ceremonii upamiętniającej rocznicę zakończenia I wojny światowej.

Czterej mężczyźni zostali doprowadzeni przed oblicze sędziego w Paryżu i zostali oskarżeni o współpracę z terrorystami i posiadanie niedozwolonej broni na potrzeby akcji terrorystycznej.

Dwaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Według źródła zbliżonego do sprawy, dwie inne osoby wniosły o przełożenie swojego przesłuchania i pozostaną w więzieniu do czasu rozprawy, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Cała czwórka została aresztowana we wtorek po tym, jak jeden z oskarżonych, mieszkający w południowo-wschodniej Francji, uzbrojony w nóż udał się do Mozeli na wschodzie kraju, gdzie spotkał się z trzema innymi podejrzanymi.

W tym czasie w okolicy znajdował się także Emmanuel Macron, odwiedzając pobliskie pola bitwy z czasów I wojny światowej. Spotykał się też z lokalną ludnością.

We wtorek początkowo aresztowano sześć osób, w ramach wstępnego śledztwa w sprawie działalności terrorystycznej. Jednak jeden z mężczyzn, znajdujący się w areszcie w Ille-et-Vilaine, został zwolniony w czwartek wieczorem. Kobieta, która została aresztowana w Isere - miejscu ataku terrorystycznego w 2015 r. - została zwolniona w piątek.

Źródło: rp.pl/ Reuters, AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA