fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Norwegia: Więźniowie mogą pobić Andersa Behringa Breivika

AFP
Więźniowie odsiadujący karę pozbawienia wolności w więzieniu Skien, w którym przebywa również Anders Behring Breivik, nie chcą mieć nic wspólnego z terrorystą - powiedział jeden z więźniów w rozmowie z norweskim radiem.

Sąd w Oslo stwierdził 20 kwietnia, że Norwegia narusza prawa człowieka izolując Breivika od innych więźniów. Oznacza to, że najprawdopodobniej już wkrótce Breivik będzie miał możliwość kontaktu z innymi osadzonymi w więzieniu Skien.

- Niewielu o nim mówi. Mamy go dość - to proste. Jest więźniem i jest złym człowiekiem - mówił jeden z osadzonych w Skien. 

Według więźnia Breivikowi nie grozi to, że któryś z osadzonych targnie się na jego życie. - Nikt nie chce spędzić dodatkowych 20 lat w więzieniu przez niego. Ale zdarzały się przypadki pobicia więźniów - dodał, sugerując, że taki los może spotkać również Breivika.

Od czasu aresztowania Breivik spędzał w odosobnieniu od 22 do 23 godzin na dobę. Po wyroku sądu w Oslo jego sytuacja najprawdopodobniej się zmieni, choć nie wiadomo kiedy zakończy się izolowanie terrorysty. 

Breivik - za zamach w Oslo i atak na młodzieżówkę partii socjalistycznej na wyspie Utoya (w atakach zginęło 69 osób) został skazany na 21 lat więzienia - to maksymalny wyrok, jaki przewiduje norweskie prawo.

W więzieniu Breivik ma do dyspozycji trzy pokoje w swojej celi, dwa prysznice, dwa telewizory, konsole Xbok i Playstation, maszynę do pisania, książki i gazety.

Źródło: thelocal.no
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA