fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polacy chcą mieszkać w inteligentnych domach

123RF
Tzw. rynek smart home w Polsce wart jest już ponad 100 mln zł. Co trzeci z nas ma w mieszkaniu urządzenia, którymi steruje się za pomocą smartfona.

Technologia „smart home" (inteligentny dom) to już nie science fiction. Z najnowszych badań francuskiej firmy Somfy wynika, że niemal 33 proc. Polaków mieszka już w inteligentnych domach (a przynajmniej posiada elementy takiego systemu, np.: sterowanie bramą, ogrzewaniem, oświetleniem, kamery lub inteligentne lodówki, liczniki czy smart TV).

Blisko dwie trzecie deklaruje, że jest zainteresowana takimi rozwiązaniami. Na takie inteligentne rozwiązania jesteśmy w stanie wydać do 5 tys. zł (30 proc. ankietowanych). Najbardziej zainteresowani nowymi technologiami Polacy są gotowi zainwestować w takie wyposażenie nawet ponad 15 tys. zł (tak deklaruje 12 proc. badanych).

Rynek „smart" dynamicznie rośnie

Idea smartdomu podbija cały świat. Rynek rośnie w tempie 17 proc. rocznie i – według firmy badawczej MarketsandMarkets – do 2020 r. będzie wart 59 mld dol. Analitycy z Navigant Research szacują zaś, że globalne przychody z tytułu sprzedaży aplikacji i akcesoriów do zda...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA