Być na fali cyfrowej rewolucji

Choć Polska jest szóstą gospodarką w Europie, to wskaźniki związane z jej cyfryzacją plasują nas w drugiej dziesiątce państw UE. Uwzględniając innowacyjność rynku, spadamy aż na 46. lokatę na świecie, a pod względem efektywności wydawania pieniędzy na innowacje zajmujemy dalekie 93. miejsce wśród 140 krajów.

Publikacja: 23.03.2016 21:00

Foto: Fotorzepa

Internet i nowe technologie zmieniają rzeczywistość – te słowa jak mantrę powtarzali w środę kolejni prelegenci konferencji „Rzeczpospolita cyfrowa". Debata zorganizowana przez „Rzeczpospolitą" miała pokazać, jaką pozycję w cyfrowej rewolucji może zająć Polska oraz jakie czekają nas wyzwania. A tych jest mnóstwo.

Rodzima gospodarka w dużej mierze napęd czerpie dziś bowiem z niskich kosztów pracy. To paliwo się jednak wypala. – Internet zmienia układ sił. Gospodarka oparta na kapitale i pracy zderza się z fenomenem mikrofirm działających na skalę globalną. To efekt właśnie działania internetu, który daje praktycznie nieograniczony i tani dostęp do informacji, rynków i klientów – mówi Daniel Boniecki, dyrektor w firmie doradczej McKinsey & Company.

Pozostało 88% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Biznes
Wielkie firmy zawierają sojusz kaucyjny. Wnioski do KE i UOKiK
Biznes
KGHM zaktualizuje strategię i planowane inwestycje
Biznes
Rośnie znaczenie dobrostanu pracownika
Materiał partnera
Polacy wciąż chętnie kupują nowe samochody
Biznes
Setki tysięcy Rosjan wyjadą na majówkę. Gdzie będzie ich najwięcej