fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Big Data i chmura obliczeniowa zrewolucjonizuje firmy

Bloomberg
Firmy szykują się na cyfrową rewolucję napędzaną przez internet rzeczy, chmurę obliczeniową i analitykę Big Data. Czekają je potężne wydatki.

Do 2020 r. dwie trzecie przedsiębiorstw z listy Global 2000 umieści transformację cyfrową na czele listy priorytetów swoich strategii biznesowych – prognozuje firma analityczna IDC. Według niej związane z tym wydatki przedsiębiorstw na oprogramowanie, sprzęt IT, serwis, a także zarządzanie usługami chmury obliczeniowej czy analitykę danych (Big Data) mogą sięgnąć astronomicznej sumy 500 mld dol. To trzy razy więcej niż obecnie.

Wyzwanie dla firm

– Jesteśmy w trakcie rozpoczynającej się transformacji cyfrowej. Chmura, Big Data, mobilność i media społecznościowe przeobrażają gospodarki. Firmy, aby nadążać za tym trendem i nie utracić konkurencyjności, muszą się stać innowacyjne – mówi Tomasz Słoniewski, ekspert IDC.

Jak podkreśla, akceleratorami transformacji będą m.in. internet rzeczy, druk 3D czy robotyka. To dlatego, jak szacują analitycy, do 2017 r. ponad 50 proc. wydatków IT firm skoncentruje się właśnie na tych sektorach.

O skali...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA