fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

George Soros stracił miliard na zwycięstwie Donalda Trumpa

Soros stracił miliard na zwycięstwie Trumpa
Bloomberg
Amerykański miliarder i inwestor George Soros stracił 1 mld dolarów od elekcji Donalda Trumpa. To efekt giełdowej hossy wywołanej niespodziewaną wygraną Trumpa w wyborach prezydenckich.

Wielu ekspertów w przeddzień wyborów przewidywało załamanie rynków akcji jeśli wygra Donald Trump, jednak indeks Dow Jones Industrial Average zyskał od tego czasu ponad 9 proc. Inwestor zdecydował się wycofać z wielu pozycji w grudniu 2016 roku by uniknąć dalszych strat. Według "The Wall Street Journal" udało mu się już odrobić część strat.

George Soros jest 26 najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek wyceniany jest na 25,2 mld dolarów - według zestawienia "Bloomberg Billionaires". Deklarował się jako zwolennik Hillary Clinton i wspierał ją finansowo w czasie całej kampanii wyborczej. Miliarder był przekonany, podobnie jak wielu analityków, że wygrana Clinton będzie oznaczać hossę a wygrana Trumpa giełdową bessę.

Znacznie lepiej na wygranej Trumpa wyszedł Stanley Druckenmiller, były zastępca Sorosa, który w 1992 r. pomógł mu zarobić 1 mld dol. grając przeciwko funtowi brytyjskiemu. On przewidział ostatnie zwyżki i mocno na nich zarobił - informuje "The Wall Street Journal".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA