fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

NRD na mapie Europy Francois Fillona

Mapa Europy na któej nadal jest NRD
www.youtube.com
„Wywołuje konsternację” - stwierdził niemiecki „Die Welt”.

Skandal dotyczy przedwyborczej broszury gwiazdy francuskiej prawicy i jej pewnego kandydata na prezydenta. Bogato ilustrowane wydawnictwo w dostępny sposób omawia jego program.

Ale na 59 stronie znajduje się mapa państw Europy, a na niej zaznaczono... dwa państwa niemieckie NRD i RFN. NRD przestała istnieć w 1990 roku, jej zniknięcie było bezpośrednim efektem zakończenia „zimnej wojny" i agonii Związku Radzieckiego.

„No nie! Niemcy nadal nie są zjednoczone" - zdumiał się francuski dziennikarz Luc de Barochez widząc mapę.

Intrygujące jest to, że jednocześnie na mapie uchwycono zmiany polityczne jakie zaszły na kontynencie europejskim już po zjednoczeniu Niemiec i zniknięciu NRD: rozpad Czechosłowacji w 1992 (na Czechy i Słowację) oraz stopniowy rozpad Jugosławii.

Całość zaś jest ilustruje fragmenty programu dotyczące problemów europejskich: „Zagwarantuję skuteczną kontrole granic europejskich i nielegalnej emigracji" oraz stwierdzenia „Przyjęcie Turcji do Unii Europejskiej nie jest ani możliwe, ani pożądane".

W niedzielę Fillon wygrał pierwszą turę prawyborów na prawicy i jest jej pewnym kandydatem w wyborach prezydenckich. Ich pierwsza tura odbędzie się 23 kwietnia 2017 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA