fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

36-latka urodziła 44 dzieci. Wada genetyczna

Stock Adobe
Ugandyjka Mariam Nabatanzi ma 36 lat i jest matką 38 dzieci. Urodziła ich 44, ale sześcioro zmarło.

Mariam Nabatanzi została wydana za mąż w wieku 12 lat, za starszego o 28 lat mężczyznę. Już rok później urodziła pierwsze bliźnięta.

Nie była jedyną żoną 40-latka. Mężczyzna miał już kilka żon, a z nimi - kilkoro dzieci.

Każda ciąża Mariam Nabatanzi była mnoga. W wieku 23 lat kobieta była już matką 25 dzieci.

Wówczas zwróciła się o poradę do miejscowego lekarza. Badania wykazały, że Nabatanzi cierpi na rzadką chorobę genetyczną - jajeczkowanie mnogie, co było przyczyną mnogich ciąż. Lekarz jednak stwierdził, że stosowanie przez nią środków antykoncepcyjnych mogłoby zagrażać jej zdrowiu, a nawet życiu.

Do 36 roku życia kobieta zaszła w 5 ciąż bliźniaczych, 4 z trojaczkami i 5 z czworaczkami. Ostatnia jej ciąża, w którą zaszła mając 38 lat, skończyła się narodzinami martwych bliźniąt.

Mariam Nabatanzi urodziła 44 dzieci, z których zmarło sześcioro.

Po rozwiązaniu ostatniej ciąży kobietę opuścił mąż - została sama z 38 dzieci. Najstarsze z nich musiały porzucić edukację w związku z brakiem funduszy i dołączyć do matki w pracy nad utrzymaniem rodziny.

Mariam Nabatanzi chwyta się rozlicznych zajęć, by choć wyżywić dzieci - dziennie potrzeba na to przynajmniej 25 kg mąki kukurydzianej. Nabatanzi zajmuje się fryzjerstwem, dekorowaniem pomieszczeń, w których odbywają się lokalne imprezy, zbieraniem i sprzedażą złomu, warzeniem miejscowego dżinu i sprzedażą leków ziołowych. Pieniądze są pochłaniane przez żywność, opiekę medyczną, ubrania i opłaty związane z kształceniem dzieci.

Źródło: news.com.au
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA