fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Przemysław Czarnek o Strajku Kobiet: Można to odebrać jako zachowanie satanistyczne

AFP
- Niebywała agresja, wulgarność i zachowania, które mogą być odebrane jako satanistyczne, nie mają szans przebicia w polskim społeczeństwie - mówi o Strajku Kobiet minister Przemysław Czarnek.

Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich zaapelowało do władz „o niezwłoczne znalezienie pokojowych dróg wyjścia z sytuacji, w jakiej znalazło się polskie społeczeństwo po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego”.

„Za oburzające uznajemy obciążanie rektorów odpowiedzialnością za spowodowanie wśród studentów zwiększenia ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2” - napisali rektorzy.

W rozmowie z Polskim Radiem minister Przemysław Czarnek poinformował, że nie cofnął grantu żadnej uczelni. - Taki przekaz pojawił się w mediach, ale jest on kompletnie nieprawdziwy - wyjaśnił.

- Mamy 15 rektorów uczelni wyższych, którzy absolutnie nieodpowiedzialnie, poprzez ustanawianie godzin rektorskich, zachęcają studentów do uczestnictwa w manifestacjach, a to wszystko w szczycie pandemii. Jest to śmiertelne zagrożenie dla całego społeczeństwa - dodał.

W ocenie ministra trwające protesty są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia całego społeczeństwa. - Miejscem na tego typu debaty nie są ulice miast - powiedział.

- Niebywała agresja, wulgarność i zachowania, które mogą być odebrane jako satanistyczne, nie mają szans przebicia w polskim społeczeństwie. Hasła i tezy, które się tam pojawiają są skandaliczne i nie pasują do przyzwoitego człowieka - mówił.

Zdaniem Czarnka, obrazki jakie były widoczne w ostatnim czasie na ulicach polskich miast to "niestety efekt porażki części systemu oświaty z ostatnich kilkudziesięciu lat".

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA