fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nie żyje były poseł Jerzy Czepułkowski

Nie żyje Jerzy Czepułkowski. Były poseł, samorządowiec z Ełku. Miał 68 lat.
Urząd Miasta w Ełku
Zmarł Jerzy Czepułkowski. Były poseł SLD, ełcki samorządowiec i wiceprezydent Ełku w II kadencji samorządu. Miał 68 lat.

Informację o jego śmierci przekazał prezydent Ełku. "Ze smutkiem i żalem pragnę poinformować, że nagle zmarł ś.p. Pan Jerzy Czepułkowski - wyjątkowy ełczanin, szlachetny, mądry i dobry człowiek. Dla mnie ktoś bliski i szczególny" – napisał Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej. Jerzy Czepułkowski był związany z Ełkiem i Mazurami.

Zanim został politykiem i samorządowcem, pracował jako nauczyciel, wicedyrektor i dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Ełku, oraz pedagog i dyrektor Medycznego Studium Zawodowego w tym mieście.

Od 1994 roku zajął się pracą samorządową i do 1997 roku pełnił funkcję wiceprezydenta Ełku. - Od samego początku niezwykle zaangażował się w budowanie ełckiej samorządności – podał Urząd Miasta w Ełku

W 1997 uzyskał mandat poselski z listy SLD. Po raz drugi został wybrany w wyborach w 2001 z ramienia tego samego ugrupowania w okręgu olsztyńskim. W IV kadencji Sejmu był przewodniczącym Komisji Europejskiej i zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU.

W wyborach w 2005, 2007, 2011 i 2015 roku bezskutecznie ubiegał się o ponowny wybór do Sejmu.

W latach 2006-2014 był radnym Ełku. W 2018roku startował z ramienia SLD Lewica Razem do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Nie udało mu się zdobyć mandatu.

W 2019 został przewodniczącym zarządu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna". Miał 68 lat.

Jerzy Czepułkowski prywatnie był również myśliwym i pasjonował się łowiectwem. -Pani Dorocie żonie ś.p. Pana Jerzego, córce Ewie, synowi Tomaszowi, rodzinie, przyjaciołom oraz mieszkańcom Ełku przekazuję wyrazy współczucia i głębokiego szacunku. Panie Prezydencie, Panie Przewodniczący, Panie Jurku - odpoczywaj w Pokoju Wiecznym" – napisał prezydent  Ełku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA