fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kontrowersyjny biznes Międlara

Takie koszulki promuje były ksiądz Jacek Międlar
www.facebook.pl
Internauci chcą zablokowania profilu na Facebooku byłego duszpasterza Jacka Międlara.

Akcja ma związek z promocją odzieży z hasłem „Nie przepraszam za Jedwabne". Międlar zamieścił w piątek na Facebooku informację, że wypuszcza nową serię bluz i koszulek.

"W dobie antypolskiej propagandy i kłamstwa przypisującego Polakom eksterminację Żydów w Jedwabnem, postanowiliśmy wyprodukować koszulki "NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE". Dumny Polak nie przeprasza za niemieckie zbrodnie" – napisał.

Dodał, że jeśli koszulki się podobają, to zachęca do ich zamawiania i wspierania portalu wprawo.pl, którego jest redaktorem naczelnym.

Część internautów chwali pomysł: "Super" – piszą. Nie brakuje jednak głosów krytyki: "Puknij się chłopcze w głowę, ale mocno. Mniej mów, więcej czytaj" – radzi  jeden z nich.

Na Facebooku pojawiają się prośby o zgłoszenie wpisu Międlara jako propagowanie nienawiści. I kilkadziesiąt osób zadeklarowało, że to już zrobiło.

Jacek Międlar zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu będzie drukował koszulki z napisem: „German Death Camps NOT POLISH".

"W tych koszulkach warto chodzić zwłaszcza w miejscu, gdzie jest dużo obcokrajowców. Nadruk na przód i tył. Projekt pokażę w niedzielę lub poniedziałek. Będą chętni?" - pytał.

W odpowiedzi jeden z internautów zaproponował, by zrobić koszulki z napisem: "Bóg przeprasza za Jacka Międlara".

Jacek Międlar, były ksiądz, stał się znany dzięki kontrowersyjnym poglądom, bliskim nacjonalizmowi.

Za ich głoszenie i wypowiedzi m.in. w internecie był karany przez władze kościelne. W 2016 roku postanowił opuścić Zgromadzenie Księży Misjonarzy.

"Wyświęcony byłem w maju 2015 roku. Cztery miesiące od święceń dostawałem po głowie. Ale za co? Za to, że opowiadałem się za ludźmi wykluczonymi? Czyli na przykład za narodowcami, za kibicami, za tymi, którzy określają się mianem konserwatystów katolickich" - mówił były ksiądz w Polsat News.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA