fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Mediolan ogranicza liczbę miejsc, w których można palić

Mediolan
AFP
Od wtorku w Mediolanie zakazane jest palenie w odległości mniejszej niż 10 metrów od innych osób na przystankach autobusowych i tramwajowych, a także w miejskich parkach, na terenach zielonych, obiektach sportowych i rekreacyjnych, placach zabaw, stadionach i cmentarzach - informuje BBC.

Włochy były pierwszym krajem w UE, który zakazał palenia w miejscach publicznych znajdujących się pod dachem w 2003 roku.

Teraz Mediolan staje się pierwszym włoskim miastem, które wprowadza tak szeroko zakrojony zakaz palenia w miejscach publicznych znajdujących się na wolnym powietrzu. To element działań mających poprawić jakość powietrza w mieście i przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Radny Mediolanu, Marco Granelli poinformował, że zakaz ma pomóc w zmniejszeniu ilości pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu i aby poprawić ogólny poziom zdrowia mieszkańców.

Granelli dodał, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 pokazała, że "zdrowie mieszkańców miasta jest kruche", a ich płuca są atakowane przez nowego wirusa. Dlatego - jak mówił - dbanie o zdrowy układ oddechowy mieszkańców miasta stało się priorytetem jego władz.

- Mediolan nie może tego nie zrobić - stwierdził.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA