fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemcy będą karać za palenie flag. Trzy lata więzienia

Twitter/Młodzież Wszechpolska
Trzy lata pozbawienia wolności będzie grozić w Niemczech za spalenie flagi unijnej lub jakiegokolwiek kraju, jako przestępstwo z nienawiści - postanowili posłowie Bundestagu.

Niemiecki parlament obradował nad kwestią karania za spalenie flag - Unii Europejskiej czy innego dowolnego kraju - na wniosek SPD, który wniósł projekt takich przepisów po tym, jak w 2017 roku w Berlinie podczas rzekomo pokojowej demonstracji spalono flagę Izraela.

Minister sprawiedliwości. Christine Lambrecht z SPD, stwierdziła podczas debaty, że "publiczne palenie flag nie ma nic wspólnego z pokojowymi demonstracjami". Takie czyny jej zdaniem podsycają nienawiść i agresję i ranią uczucia wielu ludzi.

Spalenie czy nawet zerwanie flagi dowolnego kraju będzie odtąd w Niemczech karane tak samo, jak skalanie flagi niemieckiej.

Ochronie będzie też podlegał hymn Unii Europejskiej - "Oda do radości", finałowa kantata IX symfonii Ludwiga van Beethovena.

Nowym przepisom sprzeciwiali się politycy prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD), według których stanowią one "nadmierną ingerencję w wolność słowa i ekspresję artystyczną".

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA