fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Disney usuwa scenę całujących się kobiet z Gwiezdnych Wojen

AFP
Z filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" wycięto scenę, w której całują się dwie kobiety. Fragmentu filmu nie zobaczą widzowie w Singapurze.

Jak podają lokalne media scena nadal zawiera moment, gdy aktorzy są w objęciach.Wycięto fragment, w którym dochodzi do pocałunku. 

Małżeństwo osób tej samej płci jest nielegalne w Singapurze. 

Seks między mężczyznami jest przestępstwem, które niesie ze sobą karę do dwóch lat więzienia. Prawo milczy na temat seksu między kobietami.

Czytaj także: Naprawdę koniec gwiezdnej sagi?

Po usunięciu sceny film został sklasyfikowany do kategorii PG13, co oznacza, że osoby poniżej 13. roku życia mogą oglądać film pod okiem dorosłego opiekuna.

Według nieoficjalnych informacji, scena mogła być również usunięta z wersji filmu, która pojawiła się w kinach na Bliskim Wschodzie. Widzowie informowali, że sceny pocałunku nie ma w kinach m.in. w Dubaju.

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” są zakończeniem trzeciej trylogii, dziewiątą częścią całej sagi. Disney zapowiadał ją od 2015 roku. Produkcję opóźniła śmierć Carrie Fisher, której bohaterka księżniczka Lea miała być jedną z głównych postaci nowej opowieści.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA