fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ukrywali się w pralce i meblach. Imigranci zatrzymani na granicy USA

mat. prasowe / U.S. Customs and Border Protection
Jedenaścioro obywateli Chin zostało zatrzymanych przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Migranci ukrywali się w meblach i sprzętach AGD, transportowanych przez ciężarówkę.

Informując o dokonaniu zatrzymania, dyrektor ds. operacyjnych oddziału U.S. Customs and Border Protection (Urzędu Celnego i Ochrony Granic, CBP) Pete Flores podkreślił, że przemyt osób naraża je na wielkie niebezpieczeństwo.

- Mówimy o istotach ludzkich, narażanych przez przemytników na nieludzkie warunki, co może zakończyć się śmiercią - podkreślił dodając, że na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał.

Jak podało CBP, do zatrzymania nielegalnych imigrantów doszło 7 grudnia w punkcie kontroli granicznej San Ysidro, czwartym najczęściej przekraczanym posterunku granicznym na świecie, umożliwiającym podróżowanie między San Diego a Tijuaną.

mat. prasowe / U.S. Customs and Border Protection

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła kierowana przez 42-letniego Amerykanina ciężarówka z meblami i sprzętem gospodarstwa domowego. Pojazd został poddany szczegółowej kontroli. Podczas przeszukania w aucie odnaleziono 11 nielegalnych imigrantów z Chin. Część ukrywała się w przewożonym w ciężarówce ładunku, m.in. szafce, komodzie i pralce.

mat. prasowe / U.S. Customs and Border Protection

Kierujący pojazdem został aresztowany pod zarzutem przemytu ludzi. Chińczycy zostali zatrzymani w związku z postępowaniami karnymi i imigracyjnymi.

Przed miesiącem funkcjonariusze CBP w San Ysidro udaremnili przekroczenie granicy sześciu obywatelom Chin, ukrytym za podwójną ścianą w ciężarówce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA